Novinky

Výsledky súťaže Myslím ekonomicky

Uznanie si zaslúžia všetci, najväčší úspech zaznamenali gymnazistky z Levíc a tím z gymnázia v Partizánskom.

421868
29.03.2014

V prvom kole sa pred porotu postavilo 16 tímov, pričom zaujímavosťou tejto súťaže je, že to boli vekovo rôzni študenti - od prvákov až po maturantov. Do ďalšieho kola postúpila polovica z nich. V druhom kole z ôsmich postúpili do semifinále štyri dvojice.

Vzhľadom na vysoké nároky, ktoré štruktúra súťaže kladie na výkon súťažiacich je účasť v semifinále nesporne úspechom, dosiahli ho nasledujúci študenti:

 Beáta Tkáčová a Veronika Kurišková

pod pedagogickým vedením Bernardíny Jedinákovej z Cirkevného gymnázia vo Vranove nad Topľou.

Marek Kopiar a Zuzana Hlavačková

pod pedagogickým vedením Andrey Bartlovej na Gymnáziu v Partizánskom.

Katarína Bátovská a Nina Pompošová

pod pedagogickým vedením Eriky Sulínovej na Gymnáziu Levice.

Jakub Ševčík a Milan Švolík

pod pedagogickým vedením Evy Mizerákovej z Gymnázia sv Vincenta de Paul v Leviciach.

V semifinále obhajovali svoje názory a argumenty v spoločnej diskusii s porotcami.  V nej obstáli lepšie dva tímy, ktoré postúpili do finále, pričom ďalšou osobitosťou  tejto súťaže je, že účasť vo finále znamená zároveň víťazstvo v celej súťaži, čím chceme naznačiť, že diskusia predsa len nie sú preteky.

Víťazmi 2. ročníka diskusnej súťaže Myslím ekonomicky sa stali Marek Kopiar a Zuzana Hlavačková z Partizánskeho a Katarína Bátovská a Nina Pompošová z Levíc. Srdečne blahoželáme!

Víťazi preukázali vynikajúce komunikačné schopnosti, porotu zaujali bystrým umom, dokázali pohotovo reagovať na otázky a taktiež  vzájomne spolupracovať v tíme. Sú to prosto šikovní mladí ľudia, ktorí niečo vedia a svoje poznatky a postoje vedia náležite a pohotovo sformulovať.

Porotcami súťaže boli: Mariana Butkovská, TREND; Pavel Sibyla, Nadácia LEAF; Michal Havran, editor portálu jetotak.sk; Denis Barna, riaditeľ gymnázia Mercury; Aleš Bednařík, tréner a konzultant; Boris Strečanský, riaditeľ Centra pre filantropiu; Fedor Blaščák, autor projektu Myslím ekonomicky.

Špeciálne poďakovanie patrí Andrey Hippovej zo Slovenskej sporiteľne a Marte Krejcarovej, riaditeľke útvaru komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne za dlhodobú podporu projektu Myslím ekonomicky a tiež za možnosť a pomoc pri organizácii súťaže v priestoroch centrály SLSP v Bratislave.

Zhodnotenie súťaže od účastníkov tu.

Za fotografie z priebehu súťaže ďakujeme Michalovi Matloňovi. 

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Zdroj: Michal Matloň

Diskusia (0reakcií)

Generálny partner

Nadácia Slovenskej sporiteľne

Odborný garant

TREND