Novinky

Najlepší diskutéri

Tretí ročník priniesol vyššie nároky aj kvalitu. Vyhrali tímy zo Spišskej Novej Vsi a Považskej Bystrice.

438545
28.05.2015, 23:38

Víťazmi 3. ročníka diskusnej súťaže Myslím ekonomicky sa stali Ivan Hoferík a Tomáš Balák z Obchodnej akadémie v Považskej Bystrici spoločne s Martinom Makarom a Jánom Gabonayom z Gymnázia v Spišskej Novej Vsi.

Víťazi preukázali, že vedia argumentovať logicky, stručne, konzistentne a presvedčivo. Dokázali pohotovo reagovať na otázky a tiež veľmi dobre vzájomne spolupracovať v tíme. Tieto zručnosti pritom na vysokej úrovni preukázali všetky tímy, ktoré postúpili aspoň do druhého kola.

"Kvalita a úroveň súťaže naozaj rastie a konkurencia je stále väčšia," konštatoval Jakub Ševčík z Levíc, ktorý sa súťaže zúčastnil už druhý rok.

Člen poroty Michal Havran na svojom facebooku počas súťaže napísal:

"Sedíme s Fedorom Blaščákom v porote celoslovenského kola školskej súťaže. Všetky decká, ale fakt všetky, z gymplov a obchodných škôl si fičia na startupoch, národnom lietajúcom aute a Esete. Niektoré z nich majú zaujímavejšie myslenie a nápady, ako všetci tí, čo roky chodia do politických diskusií trepkať o riešeniach a plánoch."

Pozrite si krátke video:

V prvom kole sa pred porotu postavilo 16 tímov, pričom zaujímavosťou je, že to boli vekovo rôzni študenti - od prvákov až po maturantov. Do ďalšieho kola postúpila polovica z nich. V druhom kole z ôsmich postúpili do semifinále štyri dvojice.

V semifinále obhajovali svoje názory a argumenty v spoločnej diskusii s porotcami. V nej obstáli lepšie dva tímy, ktoré postúpili do finále a stali sa tiež celkovými víťazmi.

Porotcami súťaže boli: Mariana Butkovská, TREND; Maroš Berák, filozof; Michal Havran, editor portálu jetotak.sk; Denis Barna, riaditeľ gymnázia Mercury; Martin Dubéci, think tank ALFA; Michal Lehuta, TREND Analysis a Fedor Blaščák, autor projektu Myslím ekonomicky.

Špeciálne poďakovanie patrí Andrey Hippovej zo Slovenskej sporiteľne a Marte Krejcarovej a Štefanovi Frimmerovi, riaditeľom útvaru komunikácie a sponzoringu Slovenskej sporiteľne za dlhodobú podporu projektu Myslím ekonomicky a tiež za možnosť a pomoc pri organizácii súťaže v priestoroch centrály SLSP v Bratislave.

Prečítajte si tiež zhodnotenie súťaže od účastníkov z Levíc.

Víťazi (zľava: Martin Makara, Ján Gabonay, Ivan Hoferík, Tomáš Balák)

Semifinalisti a porotcovia súťaže:

Diskusia (0reakcií)

Generálny partner

Nadácia Slovenskej sporiteľne

Odborný garant

TREND